خانه   |  جستجو   |   گزارش تخلف   |   پشتیبانی   |   

خانه    /    استان گیلان    /    گردشگری استان گیلان

جاذبه های گردشگری گیلان به تفکیک شهرستان

ثبت رایگان مشاغل شهری در اولین دایرکتوری جامع شهری ایران

ماسوله

جامین هاب - ماسوله = گیلان

ماسوله دهکده ای زیبا در استان گیلان است که می‌توان آن را معروف ترین روستای پلکانی ایران نامید. از جمله جاهای دیدنی ماسوله بازار ماسوله است که در آن انواع دست سازه های مردم روستا، مربا و ترشیجات و صنایع دستی گیلان به فروش می رسد. آبشار کوشم و لار چشمه ، ییلاق کوبار ماسوله و قله شاه معلم از دیگر جاذبه های طبیعی گیلان در نزدیکی ماسوله است که این منطقه را به مقصدی پر طرفدار برای کوهنوردان تبدیل کرده است.
آدرس: ۶۰ کیلومتری شهر رشت ، ۳۲ کیلومتری غرب فومن

دیلمان

جامین هاب - دیلمان - گیلان

دیلمان از مرتفع ترین ییلاق های گیلان است که آن را بهشت کوچک گیلان نیز نامیده اند. بعد از گذر از جاده ای جنگلی وقتی به دیلمان می رسید مناظر سرسبز و اسب ها و دام هایی که آزادانه در دشت مشغول چرا هستند چنان تلفیقی از زیبایی و آرامش طبیعت را مقابل چشم هایتان قرار می دهند که بیشتر به یک تابلوی نقاشی می ماند تا واقعیت. در این میان جاذبه های طبیعی و تاریخی دیلمان قلعه گرماور، آرامگاه بابا ولی، آبشار لونک نیز از جمله دیدنی های گیلان است که نباید از دست دهید. همچنین دشت شقایق از جاهای دیدنی دیلمان در بهار است.
آدرس:۴۵ کیلومتری سیاهکل

داماش

جامین هاب - داماش - گیلان

داماش در طبیعت سرسبز و با طراوت گیلان مانند زمردی درخشان است که چشمه های معدنی آن و نوعی گل منحصر به فرد به نام سوسن چلچراغ جذابیت خاصی به آن بخشیده است. این گونه نادر گل تنها در دو منطقه جهان یعنی داماش گیلان و لنکران جمهوری آذربایجان می روید.
آدرس: ۴۸ کیلومتری رودبار

منطقه ییلاقی دشت النزه

جامین هاب - دست النزه - گیلان

یکی از زیباترین و بکرترین جاهای دیدنی گیلان در ماسال و در بین کوه های سر به فلک کشیده شاندرمن، منطقه ییلاقی النزه یا دشت النزه می باشد. در النزه زندگی هنوز به روایت طبیعت در جریان است از صدای پرندگان و رمه های گوسفندان تا صدای آب و گله اسب های وحشی همگی بکر بودن و آرامش این دشت را به تصویر می کشند. در اینجا برای گرمایش از بخاری های هیزمی استفاده می کنند و یکی از مسیرهای مهم زندگی مردمان عشایر است. درخت افرایی با بیش از 200 سال قدمت در کنار درختان گلابی و آلوچه وحشی و چشمه های بی شمار آب و هوایی ییلاقی و مطبوع به دشت النزه بخشیده اند و شبها ستارگان آسمان درخشان تر از همیشه در برابر چشمان تان خودنمایی می کنند.
آدرس : ماسال- شاندرمن

تالش

جامین هاب - تالش - گیلان

تالش بنا به موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی که دارد از یک طرف چشم اندازی رو به جلگه،شهر و دریا و از طرف دیگری به کوه های پوشیده از جنگل منتهی میشود و با جاذبه هایی مانند آبشار ورزان، دریاچه سراگاه، سوباتان، پارک جنگلی گیسوم و… از مهمترین مقاصد گردشگری گیلان محسوب میشود.
آدرس : ۱۱۵ کیلومتری رشت

ییلاق اولسبلنگاه ماسال

جامین هاب - اولسبلنگاه - گیلان

روستای ییلاقی اولسبلنگاه از جاهای دیدنی ماسال است و بیشتر ساکنین آن از اهالی ماسال هستند که برای گذراندن فصل گرما به این ییلاق می آیند. اولسبلنگاه یک نام تالشی است و از دو بخش اولس به معنی درخت ممرز و بلنگاه به معنی جای بلند تشکیل شده است پس اولسبلنگاه یعنی جایگاه رویش درخت ممرز. از جمله تجربه های لذت بخش در اولسبلنگاه طبیعتی روستایی با اقامت در کلبه هایی چوبی کنار آتش هیزم ها، محصولات دامی تازه و نان سنتی همچنین شنیدن صدای پرندگان، مناظر کلبه های ییلاقی و هوای مه آلود اولسبلنگاه می باشد.
آدرس : ۲۵ کیلومتری ماسال

تالاب کیاکلایه

جامین هاب - تالاب کیاکلایه - گیلان

تالاب کیاکلایه با تنوع گونه های حیاتی خود یکی از غنی ترین تالاب ها در استان گیلان می باشد که در گذشته وسعت زیادی داشته است. و در فصل زمستان پرندگان مهاجر بسیاری به این تالاب پرواز می کردند اما پروژه های فعلی شهرداری لنگرود مانند ایجاد کمربندی، احداث پیست موتور سواری و… حیات این تالاب را با خطر مواجه کرده است.
آدرس : لنگرود

روستا و پارک جنگلی صفرابسته

جامین هاب - روستا و پارک جنگلی صفرابسته - گیلان

روستای صفرابسته در بخش کیاشهر آستانه اشرفیه قرار دارد و پارک جنگلی نیز به سبب مجاورت با این روستا پارک جنگلی صفرابسته نامیده شده است. این پارک با درختانی که در مسیر جاده قرار گرفته اند و آمدن برگ درختان به جاده به تونل جنگلی معروف شده است. درختانی مانند ارگ ، صنوبر گیلان ، بید ، تبریز ، طوس و … در این پارک وجود دارند. پارک جنگلی صفرابسته در مسیر بین روستای های صفرابسته و روستای ایکومچال قرار دارد.
آدرس : آستانه اشرفیه، جاده کیاشهر بعد از تمچال

جاده ی اسالم و خلخال

جامین هاب - جاده اسالم خلخال - گیلان

جاده اسالم به خلخال یکی از رویایی ترین و زیباترین جاده های ایران است که اگر عاشق رانندگی هستید نباید تجربه آن را از دست دهید. از دیدنی های جاده اسالم به خلخال میتوان به مسیرهای پر پیچ و خم با درختان جنگلی، دشت های سرسبز، رودخانه ای که در تمام مسیر شما را همراهی میکند اشاره کرد. چشمه آبگرم کیوی در نزدیکی خلخال میتواند استراحتگاه مناسبی در طی مسیرتان باشد. کوهنوردان و طبیعت گردها علاقه بسیاری به مسیر اسالم به خلخال دارند همچنین عده ای مسیر خاکی را برای دوچرخه سواری در طبیعت انتخاب میکنند. در این جاده رستوران های زیادی وجود دارد که می توانید طعم ها و غذاهای جدیدی را تجربه کنید و با اقامت در کلبه ای چوبی به یاد ماندنی ترین خاطره سفرتان را ثبت کنید.

دریاچه بره سر یا دریاچه ویستان

جامین هاب - دریاچه بره سر یا دریاچه ویستان - گیلان

یکی از جاهای دیدنی گیلان دریاچه ویستان بره سر است که در دل جنگل قرار گرفته است و همین باعث شده تا زیبایی آن چندین برابر شود. طبیعت بکر با دشت های فراخ و مناظر دیدنی اینجا در کنار عسل مرغوب و لبنیات باکیفیتی که در این منطقه پیدا میشود شما را مجاب می کند تا دریاچه ویستان را به عنوان مقصد بعدی سفر و گردش خود انتخاب کنید البته باید وجود تمشک، زالزالک، سیب، گلابی و گردو را هم به این فهرست اضافه کنید.
آدرس: روستای بره سر رودبار – داماش

جنگل گیسوم

جامین هاب - جنگل گیسوم - گیلان

گیسوم یک پارک جنگلی بسیار زیباست که در مجاورت دریا قرار دارد و به شما این امکان را می دهد تا همزمان از جنگل لذت ببرید و نیز در ساحل زیبای این منطقه به گردش بپردازید. رانندگی در جاده ای زیبا، امکانات اقامتی و تفریحات آبی ساحل گیسوم همه می توانند از جذابیت های تفریح در این منطقه باشند. جاده دسترسی به جنگل گیسوم آسفالت است اما در میان این جنگل زیبا هنوز مناطقی برای تجربه ماشین سواری هیجان انگیز و آفرود پیدا می شود که علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است.
آدرس: 17 کیلومتری تالش

جنگل سیاهکل آبشار لونک

جامین هاب - جنگل سیاهکل آبشار لونک - گیلان

آبشار لونک از تماشایی ترین جاذبه های طبیعی گیلان است که برای دیدن آن باید دل به جاده سیاهکل-دیلمان بسپارید و بعد از عبور از جاده ای کوهستانی و جنگلی که با مناظر شالیزار و باغ های چای روح تان را تازه می کند به آبشار لونک خواهید رسید. لونک به حدی زیباست که افراد بسیاری برای ثبت تصاویر به یاد ماندنی در کنار این آبشار زیبا راهی این منطقه می شوند. آبشار لونک در دل یک منطقه جنگلی قرار دارد تصور کنید همنوازی زیبای طبیعت در ترکیب صدای آبشار و هیاهوی جنگل چه حس و حال خوبی را برایتان به ارمغان می آورد.
آدرس : ۲۵ کیلومتری سیاهکل

تله کابین و گردنه حیران

جامین هاب - تله کابین و گردنه حیران - گیلان

یکی از دیدنی های گیلان تله کابین حیران است که در غرب روستای ونه بین و حاجی امیر آستارا قرار دارد. هنگامی که سوار تله کابین می شوید مناظر زیبا و دیدن ابرها در برابر چشمانتان چشم اندازی بکر و خیره کننده را نصیب تان می کند. قلعه شیندان که قدمت آن به زمان ساسانیان می رسد یکی از چشم اندازهای زیبایی است که در طول مسیر حرکت مشاهده می کنید. تجهیزات این تله کابین از کشور اتریش خریداری شده است و از نظر تکنولوژی جزو ایمن ترین ها در نوع خود است. ارتفاع تله کابین حیران 1720 متر از سطح دریاست و 1500 متر طول دارد و ساعات کار تله کابین حیران در صورت مساعد بودن شرایط جوی همه روزه از ساعت 8 صبح الی 10 شب می باشد.
آدرس: ۳۰ کیلومتری آستارا

چشمه آبگرم علی داشی

جامین هاب - چشمه آبگرم علی داشی - گیلان

در استان زیبای گیلان چشمه های بسیاری وجود دارد که چشمه آبگرم علی داشی یا مشه سویی یکی از آنهاست. این آبگرم در روستای گیله ده نزدیک به جاده اصلی و گردنه حیران است و در منطقه ییلاقی و خوش آب و هوا قرار گرفته است که باعث جذب توریست و گردشگران بسیاری به این منطقه شده است. از جمله خواص درمانی این چشمه درمان درد مفاصل (روماتیسم)،چشم درد، دل درد، کمر درد و تقویت اعصاب می باشد.
آدرس: ۳۰ کیلومتری آستارا

روستا و آبگرم کوته کومه

جامین هاب - روستا و آبگرم کوته کومه - گیلان

کوته کومه روستایی زیبا با چشمه آبگرم طبیعی در دل جنگل های گیلان است که در نزدیکی آبشار لاتون قرار دارد. کسانی که برای صعود به آبشار لاتون به این منطقه می آیند معمولا خانه های روستایی کوته کومه را برای اقامت اجاره می کنند. از کوته کومه تا آبشار لاتون حدود 6 کیلومتر فاصله وجود دارد. همچنین آبگرم کوته کومه در این روستا یکی از معروف ترین چشمه های آبگرم ایران در استان گیلان است که گردشگران زیادی برای استفاده از آن به کوته کومه سفر می کندد.
آدرس: ۱۵ کیلومتری آستارا – شهر لوندویل – ۱۰ کیلومتری لوندویل – روستای کوته کومه

آبشار لاتون

جامین هاب - آبشار لاتون - گیلان

آبشار لاتون یکی از بلندترین آبشارهای ایران در استان گیلان و نزدیکی شهر آستارا قرار دارد. در مسیری جنگلی با انبوهی از درختان فندق، ازگیل، گردو و گلابی حرکت می کنید و بعد از گذشت از رودخانه به کوه و تپه می رسید. دامنه کوه اسپیناس که آبشار لاتون از آن سرچشمه می گیرد طبیعتی زیبا و مسیری مورد علاقه کوهنوردان حرفه ای می باشد همچنین دریاچه سوها یکی دیگر از قشنگترین مناظر دیدنی در 15 کیلومتری آبشار لاتون می باشد.
آدرس: ۱۵ کیلومتری آستارا – شهر لوندویل – ۱۰ کیلومتری لوندویل- روستای کوته کومه

پارک جنگلی ماسوله

جامین هاب -پارک جنگلی ماسوله - گیلان

ماسوله علاوه بر اینکه با معماری پلکانی خود جذابیت گردشگری بسیاری دارد، پارک جنگلی ماسوله نیز با وسعتی بیش از 2000 هکتار یک منطقه تفریحی و گردشگری زیبا در گیلان محسوب می شود که انواع درختان جنگلی از جمله راش، مَمرز، توسکا، فندق، درخت آزاد و درختچه ها و گیاهان علفی و دارویی در آن وجود دارد. ارتفاع از سطح دریا در این پارک جنگلی بین 800 تا 1800 متر متغیر است.
آدرس: ۶۰ کیلومتری شهر رشت ، ۳۲ کیلومتری غرب فومن

قلعه رودخان

جامین هاب - فلعه رودخان - گیلان

قلعه تاریخی رودخان در نزدیکی فومن فرصت تماشای یک اثر تاریخی را در دل طبیعت برایتان فراهم میکند. بزرگترین قلعه آجری ایران که مدتی را میزبان میرزا کوچک خان بوده است. مسیری با بیش از 1000 پله که در پایین قلعه رستورانهایی با غذاهای محلی وجود دارند و غرفه هایی با صنایع دستی نیز جذابیت خاصی برای گردشگران دارد. همچنین برای عکاسی از مناظر زیبای طبیعت و ثبت تصاویر با لباس محلی در قلعه رودخان فضای مناسبی در اختیار خواهید داشت. نام های دیگر قلعه رودخان که در گذشته به این نام ها شناخته می شد شامل قلعه هزار پله، قلعه حسامی و قلعه سگسال می باشند.
آدرس: فومن – روستای رودخان

پناهگاه حیات وحش سلکه

جامین هاب - روستا و آبگرم کوته کومه - گیلان

پناهگاه حیات وحش سلکه در محدوده ای به مساحت 360 هکتار در جنوب بندر انزلی و در محدوده صومعه سرا قرار دارد. سلکه اولین مرکز بازدید از حیات وحش و پرندگان مهاجر در گیلان است که انواع تالاب، مرداب، برکه، آب بندان و باتلاق در آن وجود دارد.
آدرس : صومعه سرا

بام سبز و تله کابین

جامین هاب - لاهیجان - گیلان

یکی از جاهای دیدنی گیلان بام سبز لاهیجان است که در مسیر بالای شیطان کوه قرار دارد و با امکانات تفریحی و مناظر زیبای لاهیجان تفریحگاهی پر طرفدار در میان گردشگران می باشد. آب و هوای معتدل و نمای استخر لاهیجان و مزارع چای از بالای شیطان کوه باعث شده تا این مکان را بام سبز لاهیجان بنامند. هر چند زیبایی ها و جاهای دیدنی لاهیجان به بام سبز و تله کابین خلاصه نمی شود و لقب عروس گیلان را بی سبب به لاهیجان نسبت نداده اند.
شهربازی و تله کابین احرار از جمله امکانات تفریحی بام سبز می باشد. همچنین آبشار شیطان کوه که مسیری پلکانی در کنار آن شما را به بالای کوه می رساند برای گرفتن عکس های یادگاری نمای زیبایی دارد.
آدرس: لاهیجان – شیطان کوه